16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Në Prizren me aktivitete shënohet Dita Botërore e Zemrës

Me dy aktivitete të ndryshme, Drejtoria Komunale e Shëndetësisë në Prizren ka bërë shënimin e Ditës Botërore të Zemrës, raporton PrizrenPress

Me aktivitetin e realizuar në qendër të Prizrenit është synuar sensibilizimi dhe njoftimi i qytetarëve për rreziqet e sëmundjeve të zemrës si dhe masat për parandalimin e tyre, me ç’rast për qytetarët e interesuar është bërë edhe matja e shtypjes së gjakut nga ekipi mobil i QKMF-së i vendosur aty.

May be an image of 5 people, people standing and indoor

Gjithashtu, në hapësirat e QKMF-së është mbajtur edhe një ligjeratë me këtë temë për profesionistët shëndetësorë të këtij institucioni.

May be an image of 2 people, people sitting and indoor

DKSH-ja mbetet e përkushtuar për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve duke synuar parandalimin e sëmundjeve të ndryshme dhe aktivitetet si këto janë hapa drejt realizimit të këtij synimi.

May be an image of 1 person, standing and indoor

May be an image of 8 people, people standing and indoor

PrizrenPress.com

Më Shumë

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappes në Real Madrid

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll. Ylli francez nuk e vazhdoi...

Hovenier: Nga Kosova po kërkojmë disa vendime të vështira, por në të mirë të saj

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka deklaruar mbrëmë se Kosova mund të përparojë vetëm me ndihmën e Shteteve të Bashkuara, duke i marrë...

Lajmet e Fundit