17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Nesër diskutohet raporti i Ban Ki-Moon për Kosovën

Thaci-OKBTë hënën në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, do të diskutohet raporti rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë i sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki Moon.

Në raportin e tij më të ri për Kosovën, sekretari Ban i rekomandon bashkësisë ndërkombëtare që të vazhdojë të inkurajojë dhe të mbështesë procesin e dialogut Kosov-Serbi.

Ndërkaq kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është nisur për në New York, ku do të marr pjesë në takimin e Këshillit të Sigurimit.

Më Shumë

Shtyhet gjykimi për korrupsion ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, me kërkesën e përfaqësuesit të Komunës së Prizrenit, avokatit Blerim Mazreku, i cili nuk i posedonte shkresat e lëndës,...

Në Prizren me aktivitete shënohet Dita Botërore e Zemrës

Me dy aktivitete të ndryshme, Drejtoria Komunale e Shëndetësisë në Prizren ka bërë shënimin e Ditës Botërore të Zemrës, raporton PrizrenPress Me aktivitetin e realizuar...

Lajmet e Fundit