18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Newcastle kërkon dy yjet e Leicester

Anësori i Leicester City, Harvey Barnes është i etur për një lëvizje te Newcastle United nëse Magpies përpiqen fort për ta nënshkruar atë, sipas Football Insider. Newcastle po shikon gjithashtu shokun e tij të skuadrës së Foxes, James Maddison dhe mesfushorin ofensivë të Chelseat, Mason Mount.

Barnes, 25 vjeç, shënoi golin e parë në fitoren 2-1 të Leicesterit ndaj West Ham United në ditën e fundit të sezonit, megjithëse kjo nuk ishte e mjaftueshme për t’i mbajtur ata në Premier League pasi Everton mundi AFC Bournemouth.

Sugjerohet se Barnes donte të largohej nga Foxes pavarësisht nga liga që do të ishin në mandatin e ardhshëm.

Barnes ka dy vjet të mbetura në marrëveshjen e tij aktuale dhe shpreson t’i bashkohet një klubi që mund të konkurrojë rregullisht në Ligën e Kampionëve pas një sezoni mbresëlënës individual, në të cilin ai shënoi 13 gola në Premier League pavarësisht vështirësive të Leicesterit.

Kjo e bën atë golashënuesin më të mirë të klubit këtë sezon, por Leicester është i gatshëm ta lërë të largohet nëse kërkesat e tyre prej 40 milionë funte plotësohen, pasi klubi kërkon të mbledhë fonde për afatin kalimtar të verës.

Maddison gjithashtu ka të ngjarë të largohet nga King Power Stadium pas rënies së dhelprave, ndërsa e ardhmja e Mount është diskutuar gjerësisht pasi 24-vjeçari hyn në vitin e fundit të kontratës së tij me Chelsea. Albanian Post 

Driton Selmanaj zgjedhet kryetar i degës së LDK-së në Prizren

Driton Selmanaj, është zgjedhur kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. Kjo u bë e ditur nga shefi i Grupit Parlamentar të...

Juventusi mund të zëvendësojë Pogbanë? Zbulohet emri i parë në listën e bardhezinjve

E ardhmja e Pol Pogbasë do të jetë më e qartë javën e ardhshme për shkak se kundër analizat janë planifikuar në 5 tetor...

Lajmet e Fundit