25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Nezir Çoçaj: ‘Misioni i Ri’ ëndërr e 205 dëshmorëve të Pashtrikut

Hasi 1Partia Demokratike e Kosovës(PDK) në kuadër të fushatës zgjedhore ka kërkuar vota për kandidatin nga Hasi, Nezir Çoçajn.

Kandidati Çoçaj, ka premtuar para bashkëvendasve se do të realizojë një varg projektesh në Has.
Ai ka kërkuar që të mbështet “Misioni i Ri” i PDK-së.

“Në këtë mision është Hasi, është realizimi i ëndrrave tona të përbashkëta që Pashtriku i 205 dëshmorëve të jetë vend turistik, ku vizitorët nga e gjithë bota të ngjiten në maje të Pashtrikut e të soditët e gjithë Kosova”.

Ai ka folur edhe për projektet e tjera për Hasin si dhe ka shpalosur pjesë të “Misionit të Ri” të PDK-së./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ushtari i KFOR-it kujton ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë: “Kjo ma ndryshoi jetën”

Më 12 qershor 1999-të, forcat e NATO-s hyjnë në Kosovë pas 78 ditësh të bombardimeve, duke çliruar përfundimisht Kosovën nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit. Kjo...

Zyrtare: Thiago Motta, trajneri i ri i Juventusit

Juventusi ka emëruar zyrtarisht Thiago Mottan si trajnerin e tyre të ri, pas sukeseve që italo-brazilini kishte me Bolognan, duke i dërguar në Ligën...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit