25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Hoxha, Thaçit: Prizreni është i Nismës, ia pafsh hajrin humbjes

Sejdullah Hoxha, Nisma ne PrizrenKoordinatori i Nismës për Kosovë në Prizren, Sejdullah Hoxha, ka kërkuar nga lideri i PDK-së, Hashim Thaçi, që humbjen e zgjedhjeve të 8 qershorit ta pres me qetësi e durim.
Ai tha se kërkesa e Thaçit në fshatin Zhur, që të mos votohen kandidatët e Nismës në Prizren, tregon se ai është në panic të humbjes.

“Thaçi është në panik. Ai në takimin e fundit me banorët e fshatit Zhur, ka kërkuar që të mos votohen kandidatët e Nismës.Por, kjo thirrje do t’i kthehet bumerang me 8 qershor Thaçit e PDK-së”, tha Hoxha.

Lideri i PDK-së, Hashim Thaçi, iu ka bërë thirrje dje banorëve të fshatit Zhur, që të mos votohen kandidatët e kësaj ane të Nismës, përkatësisht Sejdullah Hoxha dhe Zafir Berisha. Ai u ka thënë zhurjanve se Nisma do të hyjë në koalicion me LDK-në.

Koordinatori i Nismës në Prizren, Sejdullah  Hoxha tha ndërkaq se kjo thirrje tregon se Nisma në Prizren, ia ka futur në palc frikën Thaçit.

“A mos po mendon Thaçi se duhet bërë koalicion me listën ‘Serpska” dhe partitë tjera serbe siç ka bërë vetë ?”, pyeti Hoxha.

Ai tha se Nisma në Prizren si në çdo vend të Kosovës është duke marrë mbështetje të fuqishme nga qytetarët.

“Nisma në Prizren në çdo takim ka marrë mbështetje të fuqishme nga qytetarët. Ky fuqizim i Nismës ia ka future frikën e humbjes Thaçit”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Pandeli Majko: Privilegj i madh të pranoj titullin ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit i ka ndarë të premten titullin “Qytetar Nderi” i Rahovecit ish-kryeministrit të Shqipërisë, Pandeli Majko. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe...

Prizren/ Kurti mori pjesë në shënimin e ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot...

Lajmet e Fundit