14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Ngasësi nën ndikim të alkoolit kanos policët në Prizren

Në Prizren mbrëmë është arrestuar një person, i cili derisa kishte qenë duke e drejtuar veturën, ishte ndalë nga njësiti policor, por gjatë identifikimit i dyshuari i kishte kanosur zyrtarët policor, raporton PrizrenPress.

Policia raporton se i dyshuari kishte qenë nën ndikim të alkoolit, të cilit i është bërë edhe matja, dhe ka rezultuar 1.48% alkool.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është mbajtur gjashtë orë në ndalim policor e më pas është liruar në procedurë të rregullt.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili derisa kishte qenë duke e drejtuar veturën ishte ndalë nga njësiti policor, por gjatë identifikimit i dyshuari i kishte kanosur zyrtarët policor. I dyshuari kishte qenë nën ndikim të alkoolit të cilit i është bërë edhe matja dhe ka rezultuar 1.48% alkool. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është mbajtur 6 orë në ndalim policor e më pas është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit