14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Thaçi publikon pamje nga Prizreni: Kryeqyteti historik i shqiptarëve

Presidenti Hashim Thaçi ka publikuar videon e radhës të promovimit të bukurive vendore.

Ai këtë herë ka zgjedhur qytetin e bukur të Prizrenit, të cilin e shfaqi përmes një videoje.

“Qytet i bukur, i kulturës, tregtisë, bashkëjetesës dhe harmonisë qytetare e besimeve ndërfetare”.

Për më tepër, Thaçi atë e quajti kryeqytet historik të të gjithë shqiptarëve.

Kryeqyteti historik i shqiptarëve ??Qytet i bukur, i kulturës, tregtisë, bashkëjetesës dhe harmonisë qytetare e besimeve ndërfetare. HTH

Gepostet von Hashim Thaçi am Sonntag, 9. August 2020

Më Shumë

Thaçi vjen në Kosovë (FOTO)

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet në Kosovë. Klankosova.tv mëson se arsyeja e ardhjes së tij është për ta vizituar nënën e tij, e cila...

Kryeshefja e Postës së Kosovës vizitoi Odën e Ndërmarrësve të Zejtarëve në Prizren

Kryeshefja Ekzekutive e Postës së Kosovës,  Nora Rraci me bashkëpunëtorë të saj kanë vizituat  Odën e Ndërmarrësve  të Zejtarëve në Prizren. "Në këtë takim është...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit