13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ngjarjet e paralajmëruara për sot në Prizren dhe Rahovec

Ngjarjet e datës 18 Korrik 2021

– Me rastin e shënimit të “Epopesë së UÇK-së të korrikut 1998” në Rahovec, Komuna e Rahovecit do të organizojë homazhe te vendi i betejës – Përmendorja e dëshmorëve në Fortesë. (Fortesë, ora 10:00)

– Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në Festivalin Old Timer Fest. (Shatërvan në, ora 12:00)

– Komuna e Rahovecit do të organizojë koncert për nder të “Epopesë UÇK-së të korrikut 1998? në Rahovec dhe mërgatës tonë,  me këngëtarët e mirënjohur Arif Vladi & Kastriot Tusha. (Parku i qytetit” Toni e Mici”- Rahovec, ora 20:00

Më Shumë

U rrahën për vdekje dhe trupat e tyre iu hodhën krokodilëve – detaje shokuese rreth fundit tragjik të një çifti britanik që shkuan ‘për...

Një çift britanik u vra brutalisht dhe trupat e tyre iu hodhën krokodilëve nga një bandë e pamëshirshme që iu vërsul atyre teksa po...

Një i arrestuar në Prizren për posedim të substancave narkotike

Është arrestuar një person në Prizren pasi që gjatë kontrollit në banesën e tij janë gjetur dhe sekuestruar 5 qese me substancë të dyshuar...

Lajmet e Fundit