22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

NISMA akuzon Thaçin se ka tentuar t’i elimonojë njerëzit e saj nga skena politike

Nisma-kodraetrimaveeNISMA për Kosovën ka mbajtur takim me qytetarët e lagjes “Kodra e Trimave” në Prishtinë. Në këtë takim ishte i pranishëm Kryetari i Kryesisë së NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj dhe të gjithë kandidatët për deputetë nga NISMA për Kosovën në Prishtinë.

Kryetari i Kryesisë së NISMA për Kosovën, Fatmri Limaj, qytetarëve prishtinas u tha se vendi ynë ka degraduar në përmasa të mëdha, pushteti po uzorpon çdo gjë, edhe mendimin edhe orientimin po tenton të ua kontrolloj qytetarëve.

Kosova nuk vuan për ligje, doktorë, bujqësi, por vuan për mungesën e menagjimit të duhur të këtyre fushave dhe shumë tjerave, dhe kjo ndodh për faktin se në këtë vend, njerëzit nuk lejohen të punojnë dhe ushtrojnë përgjegjësinë e tyre, tha Limaj.

“Njerëzit që e kanë ndërtuar NISMËN për Kosovën, vazhdimisht janë munduar të i menjanojnë nga skena politike, janë munduar të ua ndalojnë edhe realizimin e projekteve të përgjegjësisë së tyre, por jeni ju dhe janë shumë qytetarë të vendit që me mbështetjen e dhënë, nuk keni lejuar të ndodhin gjëra të tilla, dhe jeni ju ata që së bashku me NISMËN do t’i bëni edhe më të fuqishëm”, ka thënë anëtari i Kryesisë së NISMA për Kosovën, Bilall Sherifi.

Poashtu, anëtari tjetër i Kryesisë së NISMËS, Bedri Statovci, u tha se NISMA për Kosovën do të jetë një mbeshtetje e madhe për gjeneratat e reja, sepse të rinjtë janë promotor i zhvillimeve të reja të vendit tonë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kapen pjesë për makineri të rënda në Vërmicë, arrijnë vlerën e afro 8 mijë eurove

Në hyrje të Pikës Kufitare të Kontrollit në Vërmicë ka arritur një veturë e drejtuar nga një shtetas turk.   Në pyetjen e zyrtarit doganor nëse...

Deputetët përballen me rrugaçërinë serbe, Rexhaj: Ua thamë troç se Kosova është shtet i pavarur

Dy deputetët e Kuvendit të Kosovës, Arbër Rexhaj, dhe Erxhan Galushi, kanë marrë pjesë në takimin vjetor të Përfaqësuesve të Mbrojtjes dhe Parlamentet Evropës...

Lajmet e Fundit