17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Nisma në Prizren përgatitet për zgjedhjet e brendshme

NISMA Socialdemokrate në Prizren ka formuar grupet punuese për mbajtjen e kuvendeve zgjedhore në nëndegët e saj.

Kryetari i degës, Zafir Berisha, në takimin që ka mbajtur me Kryesinë e degës ka folur për procesin zgjedhor të partisë si dhe për punën që ky subjekt politik po e bënë në Qeverinë e Kosovës.

“Po ashtu Berisha njoftoi për situatën aktuale politike në vend”, thuhet në njoftimin e Nismës.

Më Shumë

Qeveria: Rroga e shtatorit u ekzektua vetëm për zyrtarët të cilët kanë dalë në punë

Pas pesë javëve në grevë, nxënësit i janë kthyer sot bankave shkollore, pasi SBASHK-u mori vendim për pezullimin e grevës deri në janar të...

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit