3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Nisma s’e do kafen e PDK-së

Zafir BerishaZyrtarët e Partisë Demokratike të Kosovës, gjatë gjithë fushatës zgjedhore kishin planifikuar se fill pas 8 qershorit, një pjesë e ndarë prej tyre në Nisma, do t’i bashkohet sërish.

Marrëveshja e partive që humbën zgjedhjet për një koalicion paszgjedhor i ka befasuar PDK-në. Ata janë befasuar, sidomos nga nënkryetari i deridjeshëm i kësaj partie Fatmir Limaj. Ai tash po preferon që të sakrifikojë, me qëllimin e vetëm që ta heqë PDK-në nga pushteti.

Por pakënaqësi me PDK-në nuk kanë vetëm ish-zyrtarët e saj të lartë në qendër që tash kanë kaluar në Nisma, Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi. Qëllimin që ta heqë nga pushteti PDK-në, i ka vënë vetes edhe dikur numri një i kësaj partie në Prizren, Zafir Berisha.

Politikani prizrenas që udhëheq partinë Bashkimi Demokratik, tash është deputet i Nismës. Ai të dielën ka ironizuar lajmet e fundit se PDK-ja është në gjendje t`ia ofrojë nismës 8 ministri, dhe se këtë ia kanë komunikuar kësaj partie në një takim kafeje./Tribuna/

Më Shumë

Abrashi i VV-së i reagon Cholletit dhe Escobarit: “Zajednica” nuk kalon!

Në një vështrim, këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar kanë...

Vlera e koeficientit 105 euro, mësuesi i merr 588 euro pagë bruto

Sot kryeministrit Albin Kurti, në një mbledhje të Qeverisë së Kosovës, ka treguar se vlera e koeficientit është 105 euro. Në bazë të kësaj page,...

Lajmet e Fundit