9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Një femër lajmëron policin për armë në fshatin Planejë të Hasit

 

Një femër nga fshati Planejë e Hasit ka lajmëruar policinë se një person mban një armë pa leje.

Policia ka dal në vendngjarje.

I dyshuari ka dorëzuar armën.

“Pas një informate se në shtëpi i dyshuari mashkull/K-shqiptar posedon armë, njësitë kanë shkuar në atë lokacion dhe i dyshuari vetë e ka dorëzuar armën AK-47 me një karikator me 15 fishekë”, njofton PK.

“ Pasi që viktima femër K/Shqiptare ndihej e kërcënuar me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia konfirmon vdekjen e 77 vjeçarit në një motel të Prizrenit

Një 77 vjeçar nga Prizreni ka ndërruar jetë në njërin nga motelet në këtë komunë. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar, zëdhënësi i policisë në...

Roberto: Do ta mirëprisnim Messi-n me krahë hapur

Mesfushori i Barcelonës, Sergi Roberto, nuk mund ta kuptojë pse tifozët e PSG-së do ta sulmonin Lionel Messin. Messi, 35 vjeç, u sha nga tifozët...

Lajmet e Fundit