11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Malishevë/ Koordinatori Hoti dhe drejtori Thaçi, biseduan për garat e ardhshme shkollore

Drejtori i Drejtorisë për Arsim dhe Edukim në Komunën e Malishevës, Blerim Thaçi, ka pritur sot në një takim pune. koordinatorin nacional për Arsim, Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hotin, me të cilin ka biseduar me mbajtjen e garave në nivel të shkollave, në Komunën e Malishevës.

Hoti e Thaçi, kanë biseduar për vazhdimin e mbajtjes së garave shkollore, ashtu sikur janë mbajtur edhe gjatë vitit të kaluar shkollor, si dhe për rëndësinë e mbajtjes së këtyre garave dhe organizmin sa më të mirë të tyre, në të gjitha shkollat e Komunës së Malishevës.

Mbajtja e këtyre garave, u vlerësua si shumë e rëndësishme dhe e dobishme, ndërsa Komuna e Malishevës, në garat e kaluara është shquar për masivizimin dhe organizmin më të mirë të garave./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit