22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Një i mitur në Prizren sulmohet fizikisht

Dje në Prizren, rreth orës 10:30, një person me probleme psikike ka sulmuar fizikisht një të mitur, shkruan PrizrenPress

Viktimës i është ofruar tretman mjekësore ndërsa pas intervistimit të dy janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Dy personat e përfshirë janë shtetas të Republikës së Shqipërisë.

“Rr. Zara, Prizren 25.09.2021 – 10:30. Raportohet se i dyshuari mashkull shtetas i R. Shqipërisë (me probleme psikike), ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull shtetas i R. Shqipërisë (i mitur). Viktimës i është ofruar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tottenham “mbyll” nënshkrimin me mbrojtësin e Udinese-s

Tottenham ka arritur akordin për transferimin e një tjetër lojtari. Bëhet fjalë për Destiny Udogie të Udinese-s. Megjithatë, ylli 19-vjeçar do të rikthehet përsëri në...

Rexhep Selimi mbetet në paraburgim

Paneli i Apelit në Gjykatën Speciale ka marrë vendim për ankesën e ish-deputetit të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, për ndalimin e masës së paraburgimit. Paneli ka...

Lajmet e Fundit