14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Një i vdekur dhe 284 raste me COVID-19 sot në Kosovë

Në 24 orët e fundit, në Kosovë, ka vdekur një person si pasojë e COVID-19, derisa janë regjistruar 284 raste pozitive, tri më shumë se dje, ka bërë të ditur të enjten IKSHPK-ja.

Rastet pozitive kanë dalë nga 1.058 mostra të kryera.

Numri total i rasteve pozitive është 18.910, kurse i të vdekurve si pasojë e koronavirusit është 674.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 72 pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 15.367 raste.

Raste aktive janë 2.869.

Më Shumë

67 vjeçari nga Suhareka u shpall i vdekur – vizita në Gjermani i kushton me humbje të pensionit

Pensionistit Ramadan Kyçyku nga Suhareka, u largua për tre muaj nga pensioni, pasi nuk ishte lajmëruar pas gjashtë muajve në zyrën e pensionistëve. Krejt...

Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta...

Lajmet e Fundit