19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Një shtëpi në Prizren cak i hajnave, brenda një shtëpie u vodh një pushkë gjuetie

Gjatë ditës së djeshme një burrë ka raportuar në polici se shtëpia e tij ka qenë cak i hajnave.

Ngjarja ka ndodhur në Prizren dje rreth orës 12 në mesditë.

Sipas viktimës, persona të panjohur kanë depërtuar përmes dritares në shtëpine e tij dhe nga aty kanë vjedhur një pushkë gjuetie.

Sipas raportit ditor të policisë, viktima ka treguar se pushkën e kishte me leje.

Lidhur me rastin janë ndërmarre veprimet e nevojshme për procedurat e mëtejme hetimore.

Më Shumë

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

U shënua manifestimi tradicional poetik “Ditët e Lidhjes” në Prizren

Shoqata për Kulturë dhe Art "Fidani" – Prizren organizoi sot manifestimin e 31-të tradicional poetik "Ditët e Lidhjes". Ky aktivitet u mbajt për të...

Lajmet e Fundit