13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Një shtëpi në Prizren cak i hajnave, brenda një shtëpie u vodh një pushkë gjuetie

Gjatë ditës së djeshme një burrë ka raportuar në polici se shtëpia e tij ka qenë cak i hajnave.

Ngjarja ka ndodhur në Prizren dje rreth orës 12 në mesditë.

Sipas viktimës, persona të panjohur kanë depërtuar përmes dritares në shtëpine e tij dhe nga aty kanë vjedhur një pushkë gjuetie.

Sipas raportit ditor të policisë, viktima ka treguar se pushkën e kishte me leje.

Lidhur me rastin janë ndërmarre veprimet e nevojshme për procedurat e mëtejme hetimore.

Më Shumë

Haradinaj u propozon deputetëve: Të shkojmë në mocion për të shkarkuar Qeverinë Kurti

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kryeministri i vendit, Albin Kurti është sinonim i “poshtërimit deri në pabesi”. Haradinaj...

Ndërron jetë babai i dëshmorit Afrim Krasniqi nga Malisheva

Ka ndërruar jetë, Fazli Krasniqi, babai i dëshmorit të kombit, Afrim Krasniqi nga fshati Bardh, Komuna e Malishevës Lajmin e ka bërë të ditur nipi...

Lajmet e Fundit