24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Prokuroria dhe policia në Prizren, mbajtën një tryeze diskutimi në lidhje me Kodin e Ri të Procedurës Penale

Prokuroria Themelore në Prizren dhe Policia e Kosovës, mbështetur nga Misioni i OSBE-se në Kosove, organizuan një tryeze diskutimi për prokuroret, policët hetues dhe stafin mbështetës nga rajoni i Prizrenit, në lidhje me Kodin e Ri të Procedurës Penale që hyri në fuqi në shkurt 2023.

Të pranishmit patën mundësinë të dëgjojnë një prezantim gjithëpërfshirës mbi këtë temë nga Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore ne Prizren, z. Admir Shala si dhe një fjalim rasti nga Drejtori i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Kolonel Faton Alija.

Gjatë aktivitetit u zhvillua një diskutim shumë i frytshëm dhe u ndanë disa rekomandime të dobishme.

Takimi u zhvillua në Hotel “Premium Park” në Prizren dhe në të morën pjesë rreth 30 zyrtarw.

 

Më Shumë

Mbi një mijë gjoba trafiku të shqiptuara në Kosovë në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 609 gjoba trafiku. Ndërkaq në raportin 24 orësh të policisë, figuron se...

Erdogan e nderon Halil Kastratin me “Çmimin e Mirësisë”

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e ka nderuar me “Çmimin e Mirësisë”, drejtorin e Shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastratin. Kjo u bë...

Lajmet e Fundit