3.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Noizy, Ledrit: Nusen tënde e ka q… krejt Saranda

67570_3Noizy ka rikthyer edhe njëherë në vëmendje inatet e vjetra midis repistësh. Duket se ai nuk e harruar konfliktin e hershëm me reperët kosovarë Getoar Selimi dhe Ledri Vula. Asokohe, Noizy u kishte dedikuar edhe një këngë rivalëve të tij.

Këtë të enjte, gjatë një koncerti në një nga clube-t verore në Sarandë, ai ka performuar pikërisht këngën “Na jena Otr”, që u publikua dy vite më parë si ‘diss’ për grupin “Baba Stars”, pjesë e të cilit atëkohë ishte edhe Ledri. Atë vit Ledri ishte në një lidhje dashurie me këngëtaren Dafina Zeqiri. Noizy ka bërë një ndryshim të vogël në refrenin e këngës. “Nusen tënde ta ka q… krejt Saranda, a po t’dhem tash o Ledri Gaga”, është vetëm një prej vargjeve të këngës së Noizyt, e cila ka “ndezur” edhe më shumë atmosferën në club.

Fansat kanë hedhur në “Youtube” edhe një video, ku shfaqet e gjithë performanca e tij dhe dëgjohen qartazi fjalët e këngës. “Na jena Otr” është një nga disqet më të dëgjuara dhe më të përfolura në hip-hopin shqiptar. Ky konflikt ishte edhe një nga arsyet që e detyruan reperin Ledri Vula ta braktisë grupin “Skillz” dhe “Baba Stars”, dhe të tërhiqej për gati dy vite nga muzika.

Më Shumë

Haxhi Avdyli vitin e kaluar ishte pajisur me Pasaportë Diplomatike

Deputetët e Kuvendit të Kosovës ndër privilegjet e shumta kanë të drejtë të pajisen edhe me pasaportë diplomatike. Pra, të zgjedhurit e popullit kanë të...

Rama e quan marrëveshjen “shpallje pranvere” në marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe serbëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përshëndetur pajtueshmërinë për marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë.   “Të shpresojmë që djalli të mos fshihet në...

Lajmet e Fundit