11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Nora Kelmendi emërohet drejtoreshë e Gjeodezisë dhe Kadastrës në Prizren

Nora Kelmendi është emëruar drejtoreshë e Drejtorisë për Gjeodezi dhe Kadastër në Prizren.

Emërimi i saj është bërë sot, raporton PrizrenPress.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka.

“Sot në Drejtorinë për Gjeodezi dhe Kadastër kam emëruar znj. Nora Kelmendin, e cila ka një eksperiencë mjaft të gjatë në këtë fushë”, ka bërë të ditur Haskuka.

“Falënderoj drejtorin e deritanishëm, z. Bajrus Sezairi, për punën e realizuar në përmirësimin e shërbimeve në DGJK, kurse drejtoreshës Kelmendi dhe stafit të saj i uroj punë të mbarë në reformat e brendshme për shërbime edhe më kualitative”.

“Me këtë rast, më lejoni që të shpreh kënaqësinë që tanimë gjashtë drejtori të Komunës së Prizrenit janë nën udhëheqjen e grave të suksesshme, me të cilat do të vazhdojmë të punojmë drejt përmbushjes së zotimeve tona!”/ PrizrenPress.com

Më Shumë

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-28 km/h. "Temperaturat minimale...

Policia shqiptoi mbi një mijë e 900 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1936 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Lajmet e Fundit