13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Nuk do të ketë vetizolim për kosovarët që kthehen nga Shqipëria

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për masat e reja antiCOVID-19, në të cilat nuk përfshihet edhe ai për vetizolim një javë për kosovarët që kthehen nga vendet e rajonit si, Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia.

Se propozimi për vetizolim nuk ka hyrë në fuqi, për klankosova.tv e konfirmoi edhe këshilltari i kryeministrit Hoti, Xhavit Beqiri.

Më Shumë

Pamje skandaloze: Vritet ariu në Brezovicë

Një ari i cili ishte shfaqur disa herë në Brezovicë në hyrje të vikend zonës, raportohet se është vrarë gjatë ditës së sotme. Policia e...

Ancelotti e pranon se i pëlqen sulmuesi spanjoll

Mes spekulimeve për transferimin e tij, Ancelotti e pranon se i pëlqen sulmuesi spanjoll. Carlo Ancelotti ka pranuar se ai është një tifoz i sulmuesit...

Lajmet e Fundit