7.8 C
Prizren
E diel, 17 Tetor, 2021

Nuk paguante universitetin se ishte shumë shtrenjtë, 21-vjeçarja zbulon si arriti të fitonte 1 milion dollarë në vit

Një studente e cila donte që të bëhej doktoreshë, dhe po përpiqej që të paguante universitetin, ka zbuluar se si i dha fund dhe u bë modele. Tashmë ajo fiton mbi 1 milion dollarë në vit në faqen për të rritur, “OnlyFans”.

Camila Elle kishte vetëm pak muaj që të përfundonte shkollën dhe të merrte diplomën e saj para-mjekësore në kimi dhe psikologji, në Universitetin Ndërkombëtar të Floridas, Miami, kur vendosi që të bënte një ndryshim total në jetën e saj.

 

21-vjeçarja mori vendimin që të niste të shiste përmbajtje seksi në internet. Teksa për muaj me radhe po jetonte shumë e shqetësuar se nuk kishte para, shumë shpejt e gjeti veten me mijëra dollarë.

“Jetoja vazhdimisht e shqetësuar për paratë dhe përpiqesha që të qëndroja në këmbë dhe të paguaja tarifat. Nuk kam marrë asnjë ndihmë nga familja ime. Unë isha marrë edhe më parë me faqet online dhe shisja fotografi e video seksi, por kurrë nuk kisha shkuar më tej. Krijova një llogari në “OnlyFans dhe shumë shpejt fitova para mjaftueshëm për të paguar shkollimin dhe jetesën time”, ka thënë e reja për “Jam Press”.

Camila ka shtuar se pasi është diplomuar, ka paguar edhe të gjitha kreditë e saj studentore. 21-vjeçarja, e cila gjithashtu ndan foto “hot” me 55 mijë ndjekësit e saj në “Instagram”, ka treguar se ka punuar edhe si asistente mësimore.

“Të qenit mjeke ka qenë gjithmonë ëndrra ime, por stresi për të studiuar dhe për të qenë vazhdimisht e lodhur, kishte ndikuar në shëndetin tim mendor”, ka shtuar modelja.

Kjo e fundit ka shtuar se kur përfundoi kursin e saj dhe u diplomua me nderime, në vend që të shkonte në shkollën e mjekësisë siç kishte planifikuar gjithmonë, zgjodhi një lëvizje krejtësisht të ndryshme.

“Pas diplomimit, u fokusova plotësisht tek ‘OnlyFans’. Vendosa gjithë vëmendjen time aty që të kisha sukses. Shumë shpejt unë fitova mbi 150 000 dollarë në shumicën e muajve”, ka zbuluar e reja.

Por pavarësisht kësaj, ndryshimi i karrierës pati edhe një kosto personale. Shumica e familjes së saj nuk e miratonin ndryshimin e profesionit dhe ajo tashmë nuk flet me ta.

“Më pëlqen puna ime, e dua jetë time, pse do ta braktisja atë?”, ka përfunduar 21-vjeçarja

 

 

Nuk paguante dot universitetin se ishte shumë shtrenjtë,

Nuk paguante dot universitetin se ishte shumë shtrenjtë,Nuk paguante dot universitetin se ishte shumë shtrenjtë,Nuk paguante dot universitetin se ishte shumë shtrenjtë,

Më Shumë

Ceferin: UEFA do të vazhdojë të kundërshtojë planet për organizimin e Kampionatit Botëror çdo dy vjet

Kampionati Botëror aktualisht organizohet çdo katër vjet, megjithatë kjo nuk po duket kohë e mjaftueshme për FIFA-n të cilët duan që të mbahet çdo...

Arrestohet një mjek specialist i biokimisë në Prizren, dyshohet se falsifikoi testet për COVID

Një mjek specialist i biokimisë në Prizren është arrestuar të enjten nën dyshimin se në laboratorin e tij biokimik kishte lëshuar teste false për...

Newcastle e dëshiron Zidanen

Newcastle United është duke menduar seriozisht për zëvendësimin e trajnerit aktual, Steve Bruce. Drejtuesit arabë, që blenë klubin e Premier Ligës së fundmi, po mendojnë...

Të shtëna me armë zjarri në Nashec të Prizrenit

Policia në Prizren po e heton një rast ku dyshohet se persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri nga një veturë. Rasti ka ndodhur...

Anton Quni fton qytetarët që ta votojnë Afërdita Morina-Biffar

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka ftuar qytetarët që më 17 tetor të votojnë për kuvendare kandidaten, Afërdita Morina-Biffar. Sipas tij,...

Nxënësja nga Suhareka e pranon që e ngacmoi profesorin, kjo është deklarata e saj në gjykatë

E akuzuara A.A ka pranuar se e ka ngacmuar profesorin e saj, B.B, duke i shkuar edhe në shtëpi e duke i kërkuar lidhje...

Totaj: Mbështetja për kulturën nuk bëhet veç me fjalë, por me punë konkrete

Kandidati për Kryetar të Prizrenit Shaqir Totaj, së bashku me nënkryetaren e PDK-së Vlora Çitaku e deputeten Blerta Deliu-Kodra vizituan shoqatën kulturore e artistike...

Ky ilaç i ri po konsiderohet efikas për zhdukjen e qelizave të kancerit

Ilaçi i marrë nga kërpudhat e Himalajeve, është 40 herë më efikas në zhdukjen e qelizave të kancerit. Molekula e gjetur në kërpudhat Himalajeve mund...

Mot me shi dhe borë për dy ditët e ardhshme

Në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me shi dhe temperaturat e ulëta do të vijojnë të jenë. Instituti Hidrometeorologjik i...

Specialja kërkon nga Policia e Kosovës që të përgjigjen nëse mund të sigurojnë mbrojtjen në liri të ish-krerëve të UÇK-së

Dhomat e Specializuara në Hagë, kanë lëshuar një urdhër për Policinë e Kosovës për t’u përgjigjur në detaje nëse ata mund të sigurojnë mbrojtjen...

Dy të vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19

Janë regjistruar 14 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar dy vdekje. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë janë...

Mbi 200 shtëpi të përmbytura në Greqi

Më shumë se 200 banesa janë përmbytur nga moti i keq në Greqi. Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në Evian veriore,...

Sondazhi i Albanian Post : Haskuka i pari në Prizren, të tjerët mbesin prapa dhe një numër i madh i të papërcaktuarve

Mytaher Haskuka dhe Lëvizja Vetëvendosje mund ta përsërisin fitoren e tyre në Prizren në Zgjedhjet Lokale të 17 tetorit në Kosovë, por gjasat që...

Sauditët ofrojnë 200 mln euro për Superkupën e Italisë

Sheikët arabë po shfaqen gjithnjë e më shumë në botën e sportit. Sidomos Arabia Saudite, ku shembulli i fundit ishte blerja e Neëcastle, po...

Çka ndodh sot në Prizren

Ngjarjet e planifikuara për ditën e sotme, 11 tetor 2021 Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të vizitojë Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare...

Vlora Çitaku në Prizren, kërkon mbështetjen e qytetarëve për Shaqir Totajn

Ish-ambasadorja Vlora Çitaku, deputetja e PDK-së Blerta Deliu – Kodra, Luljeta Veselaj – Guta, anëtare të kryesisë qëndrore të PDK-së të shoqëruara nga bashkëshortja...

Lajmet e Fundit