3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Obama sot ka ditëlindjen

Obama2Sot presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka 53 vjetorin e lindjes.

Sipas certifikatës së tij të lindjes, thuhet se presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, ka lindur me 4 Gusht të vitit 1961 në ora 19:24.

Nëna e Obamës është Ann Stanley Dunham, një Kaukaziane, ndërsa babai i tij ishte Barack Hussein Obama, afrikan. Ann ka lindur në Ëichita të Kansasit, ndërsa Barack ka lindur në Kenia të Afrikës Lindore.

Ndërkaq, stafi i tij, ka disa ditë që ka nisur një “fushatë” ku ftohen njerëzit nga e gjithë bota që t’ia urojnë atij ditëlindjen, nëpërmjet kartolinave online.

Më Shumë

Shoferit të Rihannas ia vjedhin veturën

Shtëpia e Rihannas duket se nuk do të ndalet së qenuri cak i hajdutëve. Sipas burimeve të TMZ, shoferit të Ririt, i është vjedhur vetura,...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit