2.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

OKB-ja pret zgjedhje të qeta në veri

Mitrovica veriut14Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) pret që nesër (e diel) zgjedhjet për kryetar në pjesën veriore të Mitrovicës të kalojnë në një atmosferë të qetë.

OKB-ja dhe sekretari i përgjithshëm, Ban ki Moon, përmes misionit të vet në Kosovë, UNMIK-ut ka përcjell me vëmendje fushatën pesë ditore për kryetar në pjesën veriore të Mitrovicës në zgjedhjet që mbahen nesër.

“Ne presim gjithashtu që edhe zgjedhjet e nesërme të kalojnë në një atmosferë të qetë dhe njëherësh mirëpresim ftesat e liderëve si në Kosovë ashtu edhe të serbëve për dalje sa më masive në zgjedhje me çka do të forcohej legjitimiteti i rezultatit të zgjedhjeve. Misioni ynë në Kosovë, UNMIK-u është instruktuar të jetë i gatshëm të ndihmojë autoritetet lokale dhe partnerët ndërkombëtar në terren, që procesi i zgjedhjeve të kaloj sa më qetë”, ka thënë për RTV21 zëdhënësi i SP të OKB-së Farhan Hak.

Më Shumë

Proton Cable Prizreni pas vazhdimeve mundi Sigal Prishtinën

Në një sfidë shumë interesante, Proton Cable Prizreni ka mundur Sigal Prishtinën 94:91 (25:22, 15:17, 23:23, 18:19, 13:10), në përballjen e javës së 22-të...

Policia shqiptoi për 24 orë, mbi dy mijë gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 2014 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të kaluara janë evidentuar disa aksidente...

Lajmet e Fundit