10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

“Mëmëdheu” ngushllon familjen e “Mixhës”

mixhaShoqata “Mëmëdheu” në Zvicër kanë ngushlluar familharët e Muharrem Dinës – Mixha.
“Me dhembje të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të atdhetarit dhe veprimtarit të madh të Kosovës e shqiptarisë, të shenjtit, Muharrem Dina – Mixha”.
“Për aq kohë sa jetoi dhe veproi në mërgim, në Zvicër, ishte burim frymëzimi e pune për të gjithë ata bashkëveprimtarë të tij. Kujtimi për Mixhën do të ngelet i shenjtë për ne!”

“Puna dhe angzahimi i tij, mirësjellja, afria, zemërgjerësia, bujaria, sinqeriteti kundrejt bashkëveprimtarëve dhe bashkëluftëtarëve, miqve e shokëve , si dhe rreptësia kundrejt armikut, e moslejimi i degradimit të çështjes kombëtare, janë portreti i tij i gjallë, që neve në mërgim do të na bëjnë ta kemi pranë në mendjet dhe zemrat tona – gjithmonë të freskët dhe motivues për sendërtim të idealeve tona kombëtare”,thuhet në telegramin e ngushllimit të kryetarit të Shoqatës “Mëmëdheu”, Isuf Sherifi. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Rihanna do të performojë në ‘Super Bowl 2023’

Rihanna do të jetë në qendër të skenës në shfaqjen e pjesës së dytë të Super Bowl në muajin shkurt, përcjellë KultPlus. Këngëtarja, e cila...

Për 24 orë në Prizren, tri raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës ka njoftuar për tri raste të dhunës gjatë 24 orëve të fundit, që kanë ndodhur në disa familje në Prizren. Një mashkull...

Lajmet e Fundit