8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Opozita bashkë në protestë

protesta kunder jabllanoviqitMinistri serb në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq pritet t’i ngritë ‘peshë’ qytetarët e Kosovës, të cilët të shtunën do të protestojnë në Prishtinë kundër deklaratës fyese të tij.

Përveç Vetëvendosjes dhe shoqërisë civile, protestave do t’u bashkohet edhe partia tjetër e opozitës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, shkruan ‘Zëri’. Derisa gjithë opinioni është orientuar pro shkarkimit të Jabllanoviqit, është kryeministri, Isa Mustafa, ai që nuk po jep shenja për shkarkimin e tij, madje opozita e konsideron më të fuqishëm ministrin serb sesa shefin e Qeverisë. /Zëri/

Më Shumë

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë, pasi i ofroi policit në Kosovë 20 euro ryshfet

Policia e Kosovës ka arrestuar të hënën në mbrëmje në pikë-kalimin kufitar të Vermicës një shtetas të Shqipërisë. Policia ka njoftuar të martën, se arrestimi...

Vonesat në ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit, Kusari-Lila: Ligji e përcakton qartë – s’ka kompensim për grevistët

Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, ka folur për çështjen e mosekzekutimit të pagave për mësimdhënësit. Në një deklarim për media pas mbledhjes...

Lajmet e Fundit