-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Opozita insiston në hetimin e SHIK-ut

Kadri veseli ,kryetar kuvendiPartitë politike opozitare janë të vendosura ta iniciojnë formimin e një Komisioni Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Shërbimit Informativ të Kosovës (SHIK), i cili udhëhiqej nga kryetari aktual i Kuvendit, Kadri Veseli.

Ardhja e këtij të fundit në krye të legjislativit duket se do t’i bëjë bashkë partitë politike opozitare në Kosovë, të cilat synojnë që në këtë legjislaturë të jenë më shumë unikë për të kërkuar hetim parlamentar ndaj SHIK-ut../zeri/

Më Shumë

Digjet një shtëpi e pabanuar në Prizren

Një shtëpi e pabanuar është përfshirë nga zjarri  në Prizren. Zjarrfikësit e kanë lokalizuar zjarrin. Policia Rr. Adem Jashari, Prizren 04.02.2023 – 15:35. Ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se...

Parandalohet futja e narkotikëve dhe e një telefoni në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK) ka njoftuar se në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, të hënën rreth orës 11 është parandaluar futjen e një...

Lajmet e Fundit