-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Pakënaqësi në LDK

Isa Mustafa LDKKoalicioni i shpejtë që lideri i LDK-së Isa Mustafa lidhi me AAK-në dhe partinë Nisma për Kosovën, nuk i ka gëzuar të gjithë në këtë parti politike. Para së gjithash, pakënaqësitë thuhet se ndërlidhen me pozitën që LDK mund të sigurojë në qeverinë eventuale që ky bllok i partive do ta formonte.

Burime nga LDK-ja, kanë thënë në kushte anonimiteti për “Tribuna” se përfshirja e LDK-së në këtë bllok ishte reflektim i drejtpërdrejtë i humbjes së zgjedhjeve dhe një masë preventive për të evituar qarjet e brendshme në këtë parti politike.

“Ishte një përpjekje për të krijuar një atmosferë fitoreje për të zbehur atë të humbjes që mbretëronte natën e 8 qershorit në LDK”, ka thënë ky burim. Sipas tij, gjendja brenda partisë nuk është alarmante, por më shumë dëshpëruese. Nga marrëveshja LDK, AAK dhe Nisma, sipas të njëjtave burime, LDK ka marrë një post të kontestueshëm të kryetarit të Kuvendit si dhe një premtim se në kohën kur presidentes Atifete Jahjaga t’i skadojë mandati kushtetues, këtë post ta mer LDK-ja

Më Shumë

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman. Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore...

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Lajmet e Fundit