37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Pamje të rralla të familjes së Adem Jasharit, tri javë para sulmit nga Serbia

“27 janar 1998. Këto janë pamjet e sulmit të parë të serbëve ndaj familjes Jashari. Në çdo vend shihen vrima të mbetura të plumbave, por e gjithë familja Jashari shpëtoi nga sulmi”, kështu e fillon rrëfimin televizioni zviceran SRF.

Në video shihen Hamëz Jashari, i cili flet për represionin e Serbisë ndaj shqiptarëve të Kosovës.

Shaban Jashari, babai i Heroit Adem Jasari, në odën e tij flet pa frikë dhe i vendosur për të luftuar. Në video shihet nëna e Adem Jsharit dhe pjesëtarë të tjerë të familjes që sot nuk jetojnë më.

I vetmi personalitet në odën e Jasharëve shihet profesori i shquar Zekeria Cana, i cili në atë kohë ishte zyrtar i LDK-së.

Në kullën e Jasharëve shihet armatim i madh, shkruan ‘FMimages.net’.

Më Shumë

Vërmicë, policit i gjenden mbi 1 mijë fishekë të jashtëligjshëm në veturë

Inspektorati Policor i Kosovës është njoftuar sot pas mesnatës nga Policia e Kosovës lidhur me një rast ku dyshohej se ishte përfshirë një zyrtar...

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet/ Këto janë fshatrat e Prizrenit ku nuk do të ketë rrymë

18.08.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 35/10 Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 Krusha(Kodi: 30034011) nga ora 10:00 deri ne ora 15:00 Vendet: fshati...

Sonte nis Beerfest

Lajmet e Fundit