2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Paralajmërohen dy marrëveshje për sigurimet e veturave

Polisa e SigurimitNga kryesuesi i delegacionit teknik të Kosovës është paralajmërua mundësia për nënshkrimin e dy marrëveshjeve brenda një kohe të shkurtër, marrëveshja me Serbinë për Polisat e Sigurimit dhe mundësinë për anëtarsimin në Byron e Kartonit të Gjelbër.

Kryesuesi i ekipit teknik të Kosovës lidhur me sigurimet, Rrahim Pacolli, e ka përshkruar si të suksesshëm takimin e javës së kaluar në Bruksel me palën serbe. Ai për gazetën Tribuna ka thënë se ka disponim në Bruksel për të përkrahur Kosovën në këtë drejtim.

“Ne jemi duke punuar shumë dhe jemi shumë pranë zgjedhjes së këtij problemi. Jemi duke negociuar dy momente shumë të rëndësishme, siç janë arritja e marrëveshjes me Serbinë për Policat e Sigurimit dhe bisedimet me Këshillin e Byrosë së Kartonit të Gjelbër.

Unë personalisht si kryesues pajtohem me shtyrjen përpara të procesit dhe jetësimin sa më të shpejte të këtyre marrëveshjeve”, ka thënë Pacolli.

Më Shumë

Moti sot: Me reshje bore e shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore. Sipas...

Kryeministri Kurti për “Ditën e Forcës: Ecim me optimizëm drejt së ardhmes kur e dimë se sa të sigurt jemi me ushtrinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka vizituar kazermën “Adem Jashari” në nder të “Ditës së Forcës”. Fillimisht ai ka uruar të gjithë qytetarët dhe...

Lajmet e Fundit