16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Parashikimi i motit në Kosovë – IMHK apelon për kujdes ndaj kontaktit direkt me rrezet e diellit në orët e mesditës

Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të mundësoj mot me diell dhe vranësira konvektive.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-29 gradë Celsius.

Indeksi UV do të shënoj vlera të rritura, prandaj IMHK apelon për kujdes ndaj kontaktit direkt me rrezet e diellit në orët e mesditës.

Do të fryjë erë nga perëndimi dhe veriperëndimi e lehtë dhe lokalisht e fortë. /Telegrafi/

Më Shumë

Lëndohet një burrë në vendin e punës në Prizren, kërkon ndihmë në QKUK

  Një burrë, shtetas i Shqipërisë, ka pranuar tretman mjekësor, pasi i  njëjti ka pësuar lëndime në vendin e tij të punës në Prizren. Kështu bën...

Deponohen para të falsifikuara në Prizren

Një burrë ka njoftuar se nga klientë të ndryshëm në Prizrën janë deponuar një shumë të hollash të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Në...

Lajmet e Fundit