22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Pëlcet gypi i ujësjellësit, disa lagje në Prizren mbesin pa ujë

Pothuajse pesë lagje kanë mbetur pa ujë të pijshëm në Prizren, për shkak të plasaritjes së një gypi transportues.

Kështu ka njoftuar ujësjellësi i Prizrenit, “Hidroregjioni Jugor” përmes një njoftimi në Facebook.

“Konsumatorë të nderuar, K.R.U.“HIDROREGJIONI JUGOR“ SH.A PRIZREN ju njofton  , se sot me datën 28.04.2020 në rrugën Tirana tek hyrja e Progresit ka plasaritje të gypit transportues Fi 350 mm azbestcimento  dhe pa furnizim të ujit do të jenë këto zona: lagjja Bajram Curri, lagjja Jeta e Re, lagjja Arbana, një pjesë e rrugës Nashecit dhe pjesa e poshtme e Lagjes Ortakoll”, thuhet në njoftimin e kompanisë.

Sipas njoftimit, punëtorët e kompanisë tashmë janë duke punuar për rregullimin e dëmit.

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Kosova shpall të mbyllur emergjencën me Covid-19

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për mbyllje të emergjencës së shëndetit publik, pas tre vitesh betejë me pandeminë Covid-19. Kërkesën për mbyllje të kësaj...

Mona Liza

Lajmet e Fundit