31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Pensionistët përgëzojnë Kryeziun për kandidimin për kryetar të Prizrenit

Eqa te pensionistetKandidati i LDK-së, për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, ka vizituar Shoqatën e Pensionistëve. Në këtë takim Kryeziu ka biseduar me pensionistët për përmisimin e nevojave e tyre.

Ai u zotua se pas 3 nëntorit kjo përkujdesje do të ndryshojë dhe do të vazhdojë aty ku edhe ka mbetur në 2007. “Në qeverisjen e LDK-së dyert e Kuvendit Komunal në Prizren do të jenë të hapura dhe në shërbim të gjithë qytetarëve të Prizrenit e me theks të veçantë për pensionistët tanë”, tha Kryeziu.

Pensionistët, ndërkaq kanë përgëzuar Kryeziun për rikthimin e tij për kryetar të Prizrenit.Ata po ashtu kanë falënderuar kandidatin e LDK-së, Kryeziun për përkrahjen që ai dhe Grupi Parlamentar i LDK-së, i kanë dhënë pensionisteve në Parlamentin e Kosovës/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zyrapi pyetet për organizimin e logjistikës së UÇK-së dhe për pavarësinë e zonave

Në vazhdim të pyetjeve, avokates së Jakup Krasniqit, Venkateswari Alagnedra, u përqendrua të organizimi i logjistikës së UÇK-së e cila sipas saj, bazën kryesore...

Babë e bir arrestohen në Rahovec

Janë arrestuar babë e bir në Rahovec, pasi burri e kanosi gruan e më pas djali e sulmoi fizikisht babain. “DHUNË NË FAMILJE – Rahovec...

Lajmet e Fundit