34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Përfshihen nga zjarri tri shtëpi në Prizren

Tri shtëpi janë përfshirë nga zjarri gjatë ditës së djeshme në qytetin e Prizrenit. Siç njofton Policia e Kosovës, dje rreth orës 01:20 ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se në rrethana të panjohura ka shpërthyer zjarri në kulmin e një objekti në rrugën ‘Shaip Spahiu’.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse, ndërsa ekipi i zjarrfikësve ka lokalizuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.

Vetëm pak minuta më vonë në ora 01:35 është raportuar edhe për një rast tjetër ku në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri një shtëpi e fshatin Billushë, rasti është raportuar nga pronari.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse, ndërsa ekipi i zjarrfikësve ka lokalizuar zjarrin.

Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.

Kurse në orën 10:45 është raportuar edhe për një rast tjetër në fshatin Zym ku është përfshirë nga zjarri një shtëpi e vjetër e pa banuar.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse dhe ekipi i zjarrfikësve ka lokalizuar zjarrin. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori.

Më Shumë

Starti më i keq i United në 101 vite, “ngujohet” Ronaldo

Manchester United preku fundit të shtunën teksa Brentford i shkaktoi një humbje shumë të rëndë, një humbje me “poker” golash brenda pjesës së parë. Dy...

4 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalin e Prizrenit

Klinika e Gjinekologjisë nuk ka pacientë të infektuar me Covid-19, ndërkaq 38 pacientë janë duke u trajtuar me Covid-19, në kuadër të Shërbimit Spitalor...

Lajmet e Fundit