25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Përfundon afati dy javor i opozitës

Më 18 prill opozita i ka dhënë ultimatum Qeverisë që brenda dy javësh të vepron rreth kërkesave të tyre, kërkesa këto që i shprehën përmes protestës.

Opozita protestoi me kërkesën për t’i thënë stop kapjes së shtetit, institucioneve të drejtësisë, televizionit publik dhe institucioneve tjera.

E për të treguar për veprimet e mëtutjeshme, ata kanë paralajmëruar një konferencë. Aty pritet të bëhet të ditura veprimet e tyre.

Ndryshe, Glauk Konjufca një ditë më parë ka paralajmëruan se veprimet e pushteti nuk do t’i zmbrapsin për t’u organizuar

Më Shumë

“Loyola-Gymnasium” për herë të dytë “Supershkollë”

Dymbëdhjetë nxënës të “Loyola-Gymnasium” kanë udhëtuar sot për në Bosnje dhe Hercegovinë, në kuadër të programit të shkëmbimit “Supershkollat”, zbatuar nga Zyra Rajonale e...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit