22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Përkujtohen dëshmorët, Reshat Çoçaj dhe Muharrem Samahodaj

Dy dëshmorët e kombit nga Hasi, Reshat Çoçaj dhe Muharrem Samahodaj, janë përkujtuar në 23 vjetorin e rënies.

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka bërë homazhe para lapidarëve të dy dëshmorëve.

“Ky është moment i krenarisë dhe dhembjes, pasi që dëshmorët meritojnë respekt për sakrificën për çlirimin dhe vënien e themeleve të shtetit tonë”, tha Totaj.

Mund të jetë një imazh i 15 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

Më Shumë

Osmani për “BBC”-në: Serbia po ndihmohet nga Rusia për përshkallëzimin e situatës në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka dhënë intervistë për BBC-në, ku ka folur për tensionet në veri të vendit. Ajo ka thënë se Serbia po...

Deputeti ukrainas, me rezolutë në parlament, kërkon që Ukraina ta njohë Kosovën

Deputeti i Parlamentit të Ukrainës, Oleksiy Goncharenko, ka bërë të ditur se ka dorëzuar një rezolutë në parlamentin ukrainas, ku bëhet thirrje që Ukraina...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit