8.9 C
Prizren
E diel, 14 Nëntor, 2021

Përmbyset rezultati në Prizren, Totaj del 400 vota përpara

Në Prizren është përmbysur rezultati përsëri. Shaqir Totaj i PDK-së ka dalë rreth 400 vota përpara, me 26011 vota në total.

Ndërsa Haskuka i VV-së momentalisht ka 25680 vota.

Momentalisht, PDK-ja në Prizren ka 50,32% të votave, ndërsa VV-ja 49,68%.

 

 

 

Më Shumë

Nobelisti hetohet për Ataturkun

Prokuroria në Smirna, ka nisur hetimet mbi romanin e fundit të shkrimtarit nobelist turk, Orhan Pamuk, për fyerjet e supozuara që përmban teksti, kundër...

Përfundon numërimi i votave në Mamushë, ky është rezultati

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave në Komunën e Mamushës. Fitues i zgjedhjeve atje doli, ABDÜLHAD? KRASN?Ç me 63.38% të votave. Ndërkaq, AR?F BÜTÜÇ mori...

Martinez apo Gerrard janë emrat e dëshiruar për drejtimin e Aston Villa-s

Humbja e Aston Villa-s të premten ndaj Southampton-it, ishte vendimtare për të shkarkuar trajnerin Dean Smith, i cili në pesë ndeshjet e fundit, mori...

Therja me thikë e 21-vjeçarit në Zhur/ Gjykata merr vendim për të dyshuarit

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit ndaj A.K., B.K. dhe R.S., të dyshuarve për rrahjen që ndodhi mbrëmjen e të martën,...

Kjo është nusja më e famshme e Hasit

U bë e njohur përmes videove në Tik-tok. Afrodita Raskaj është 22-vjeçarja nga Prizreni, e cila u bë nuse në Has. Pasi ajo është...

Totaj përmbyllë fushatën: Prizreni ka vendosur, ndryshimi po vjen

Kandidati për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj ka përmbyllur sonte fushatën e tij zgjedhore në një tubim madhështor. Para qindra qytetarëve që ishin mbledhur sonte...

113 vjet nga Kongresi i Alfabetit

Më 14 nëntor 1908 në Manastir filloi punimet Kongresi i Manastirit ose Kongresi i Alfabetit, me qëllim krijimin e një alfabeti të njehsuar që...

Zbulohet i dashuri 43 vjeçar i Morena Tarakut

Mediat në Turqi tërë vëmendjen e kanë te këngëtarja e modelja kosovare Morena Taraku. Sipas raportimeve të tyre, ajo është në lidhje dashurie me këngëtarin...

Voton Mytaher Haskuka: Është një ditë për katër vite

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e LVV-së, Mytaher Haskuka, ka hedhur votën e tij në një qendër votimi. “Është një ditë për katër...

Një fragment nga ditari i Lasgush Poradecit, në 34 vjetorin e vdekjes

Sot 34 vjet më parë ka vdekur poeti shqiptar Lasgush Poradeci. Llazar Gusho ishte emri i vërtetë i shkrimtarit që kishte shkruar për yjet, dashurinë...

Ja sa punëtorë dhe lokale u gjobitën në Prizren për mosrespektim të masave anti-COVID

Agjensia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka bërë të ditur se brenda një jave janë mbyllur 24 lokale për shkak të mosrespektimit të masave COVID-19. Gjatë...

Malisheva pa dallime partiake ngritët në këmbë për Ekrem Kastratin

Qytetarë të shumtë anekënd Malishevës, pa dallim partie e bindje politike, me një tubim madhështor e një pjesëmarrje të jashtëzakonshme, sonte i dhanë një...

Heqja e “drynave të dashurisë” nga ura në Prizren, qytetari thotë se do ta lëshojë gruan!

Drynët e vendosur nga çiftet tek “Ura e Kaltër e Dashurisë” në Prizren, janë larguar prej aty gjatë ditës së djeshme, meqenëse ura do...

Çka duhet të dini për virusin që po prek vetëm fëmijët e po përhapet me të madhe në Kosovë

Një virus ka filluar të përhapet më të madhe në mesin e fëmijëve në Kosovë. Bëhet fjalë për virusin Coxsacki, që njihet ndryshe edhe...

Haskuka voton në ora 10:00

Kandidati i LVV-së për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, voton sot në shkollën e mesme të lartë teknike “11 Marsi”. “Në ora 10:00, kandidati për...

Një burrë me thikë kërcënonte kalimtarët në Oslo të Norvegjisë, vritet me armë zjarri nga policia

Një burrë raportohet se i armatosur me thikë kërcënoi kalimtarët në rrugët e kryeqytetit norvegjez, Oslo, të martën, përpara se të qëllohej për vdekje...

Lajmet e Fundit