2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Personi me probleme psikike ia vë flakën një veture në Malishevë

Një person në Malishevë u arrestua nga policia pasi dyshohet se ia kishte vënë flakën një veture e cila ka qenë e vendosur në parking.

Gjatë intervistimit, i dyshuari kishte pohuar se qëllimisht ia kishte dhënë flakën veturës së lartcekur.

Është mësuar nga familjarët e tij se i njëjti ka probleme psikike dhe se këtë e kanë vërtetuar me raporte mjekësore.

Në konsultim me prokurorin kujdestar, rasti u vazhdua në procedurë të rregullt

Më Shumë

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë të rrisin vullnetin për marrëveshje

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka bërë të ditur se Kosova dhe Serbia, do jenë temë diskutimi në takimin e ministrave të...

Kurti: Sektori privat themeli i zhvillimit ekonomik e shoqëror

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, tha se sektori privat parqet themelin e rritjes së zhvillimit dhe progresit të ekonomik e shoqëror të...

Lajmet e Fundit