6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Përurohet parku i ri në lagjen ‘Lakuriq’ në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Osman Krasniqi, sot së bashku me përfaqësuesit e OJQ “EC Ma Ndryshe”, kanë bërë përurimin e parkut të ri në lagjen “Lakuriq”, raporton PrizrenPress.

Me këtë rast, kryetari Haskuka deklaroi se ndihet i gëzuar që tanimë edhe kjo lagje do të ketë një ambient rekreativ për të gjithë banorët, e sidomos për fëmijët, të cilët tashmë kanë hapësira si këndi i lojërave, fusha e futbollit e të basketbollit.

Duke deklaruar se do të vazhdojnë të krijojnë ambiente dhe hapësira të reja të gjelbra e rekreative, kryetari Haskuka u bëri thirrje qytetarëve që t’i mbrojnë dhe të kujdesen për ta.

Nga ana tjetër, drejtori Krasniqi, duke falënderuar OJQ-në “EC Ma Ndryshe” për këtë projekt të përbashkët me Komunën, u shpreh se me këtë organizatë do të vazhdojnë të punojnë edhe në realizimin e projekteve të tjera./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tuna paralajmëron këngën e re, vëmendje merr komenti i ish-partnerit Cozman

Këngëtarja e mirënjohur, Tuna pas një pauze po rikthehet me një projekt të ri muzikor.Kështu ka njoftuar ajo përmes një postimi që ka bërë...

Nën ndikimin e alkoolit, Olta Gixhari puth në buzë Deamishelin dhe e quan Luizin “gomar”

Të martën, aktores Olta Gixhari i është dhënë mundësia që të qëndrojë në suitë dhe të kërkojë një person për ta shoqëruar. Ajo zgjodhi Deamishelin,...

Lajmet e Fundit