13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Plagosen dy persona në një përleshje me armë në Prizren

Dy persona janë plagosur në Prizren, pasi sipas Policisë së Kosovës, u përleshën me armë zjarri të enjten.

Sipas njoftimit, personi me inicialet V.Z., i lindur në vitin 2001, është lënduar me thikë, ndërsa E.B., i lindur në 2000-n, është plagosur me kallashnikov.

I dyshuari i parë pas trajtimit mjekësor është arrestuar, ndërsa i dyti për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore, gjendet në trajtim.

“Me vendim të prokurorisë kompetente ndaj dyshuarve është shqiptuar masa e ndalimit policor për 48 orë. Njësitë policore në Prizren janë duke kryer kërkimet për gjetjen e armës së ftohtë (thikë) si dhe ekzaminime tjera forenzike për të siguruar prova tjera materiale për sqarimin e plotë të rrethanave të rastit”, thuhet në njoftimin policor.

Fotoilustrim

 

Më Shumë

Arrestohet një person në Korishë të Prizrenit

Policia ka arrestuar një person në fshatin Korishë të Prizrenit. Ai dyshohet për kanosje . Fsh. Korishe, Prizren 30.03.2023 – 16:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull...

Real Madrid-i synon ta rikthejë Diaz-in, por futbollisti e dëshiron Milan-in

Brahim Diaz me kënaqësi do ta zgjaste qëndrimin e tij në Milano nëse do të ishte e mundur, por klubi i tij mëmë, Real...

Babait

Lajmet e Fundit