9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Plas sherri mes disa personave për borxh në Prizren, tre të arrestuar

Një mosmarrëveshje lidhur me një borxh është bërë mollë sherri mes disa personave në qytetin e Prizrenit, të cilët u përleshën fizikisht mes vete.

Për të parandaluar ndonjë të keqe më të madhe, intervenimi i policisë ka qenë i domosdoshëm, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes menjëherë pasi kanë marrë informatën se është duke u zhvilluar një rrahje.

Policia me të dalë në vendin e ngjarjes, kanë gjetur dhe sekuestruar disa thika, të cilat nuk janë përdorur nga të dyshuarit. Po ashtu janë arrestuar tre të dyshuarit, ku njëri nga ta fillimisht është dërguar për tretman mjekësor për shkak të lëndimeve të marra gjatë përleshjes.

Të dyshuarit më pas janë shoqëruar në stacion policor, ku para hetuesve dy nga të dyshuarit kanë pranuar se thikat e gjetura u përkasin atyre.

Pas intervistimit, me urdhër të Prokurorit të Shtetit ndaj të dyshuarve kanë nisur hetimet për veprën penale “Lëndim i lehte trupor”.

Më Shumë

“Gjekovë” huqja drejtshkrimore në tabelë te hyrja e Prizrenit

Në hyrje të Prizrenit kanë gabuar në drejtshkrim në tabelë ku shkruan Gjekovë në vend të Gjakovës Ndërsa ajo në gjuhën serbe është shkruar si...

Këta dy shokë krijuan lëkurën nga kaktusi dhe i shpëtuan jetën 1 miliardë kafshëve

Adrian dhe Marte, dy sipërmarrës me origjinë nga Meksika, kanë zhvilluar një 'lëkurë' vegane të quajtur "Desserto" nga Kaktusi. Ky material eco-friendly ngjan shumë me...

Lajmet e Fundit