19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Plas sherri në një ndejë me muzikë live në Dragash, theret me thikë një person

Një ndejë me muzikë live që u organizua në Lybevisht të Dragashit përfundoi me përleshje në orët e para të së enjtes.

Konflikti verbal mes dy personave eskaloi në përdorimin e thikës, me ç’rast u ther me thikë një 23-vjeçar, raporton Gazeta Sinjali.

Për motive ende të panjohura, burimet nga Prokuroria thonë se i dyshuari B.Q., 25-vjeçar ka sulmuar me thikë viktimën pas një fjalosje që patën me njëri-tjetrin. Si pasojë e plagëve, i riu u dërgua me urgjencë në Spitalin Rajonal të Prizrenit, teksa i dyshuari ia kishte mbathur.

Siç mëson Sinjali, pas disa orësh në arrati, ai u bë pishman dhe vendosi të dorëzohej në Polici.

Hetuesit e intervistuan në lidhje me rastin, ndërkohë që paraprakisht kishin dëshmuar edhe disa pjesëmarrës që kanë qenë në këtë organizim.

Pas përfundimit të procedurave, ndaj të dashurit, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim për ndalim prej 48 orësh për veprën penale “lëndim i lehtë trupor”.

Më Shumë

Reperi që vdiq sot, Coolio, performoi në Kosovë pas luftës

Ylli i “Gangsta’s Paradise”, Coolio, i cili vdiq sot në moshën 59-vjeçare, performoi në Prishtinë gjatë vitit 2002 para mijëra fansave. Ai mbajti koncert pas...

Hapet sezoni i gjuetisë, me përjashtim të Rajonit të Prizrenit

Me datë 12 Shator 2022 Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka nxjerr vendimin për hapjen e sezonit të gjuetisë në Republikën e...

Lajmet e Fundit