16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Pogradec, policia zbulon një varkë bosh në liqen, dyshohet se 2 të rinj janë mbytur

pogrdec aniaPolicia e Pogradecit dyshon se dy persona janë mbytur në liqenin e Ohrit. Gjetja e një varke bosh në ujërat e liqenit, brenda të cilës ndodheshin sendet personale të 2 personave ka vënë në lëvizje policinë që ka nisur menjëherë kërkimet.

Nga verifikimet e deritanishme dyshohet se personat e mbytur janë 2 të rinj nga fshati Libonik i Korçës, 18-vjeçari Ardian Kosturi dhe 14 vjeçari me inicialet A.Kula. Varka e boshatisur është konstatuar rreth mesditës ndërkohë që ende nuk ka informacion për fatin e personave të zhdukur edhe pse kërkimet e polumbareve vazhdojne.

 

Tahiri: Kurti fajëson të gjithë, një arsyetim i mirë për të bërë asgjë

Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti po i bën të gjithë fajtorë, qeveritë e kaluara, Amerikën, BE-në, Macronin, ndërmjetësuesit e...

Prishtina dhe Liria ndahen në paqe

Prishtina dhe Liria kanë ndarë pikët, në kuadër të javës së pestë në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi me rezultat 1-1. Golin e parë...

Lajmet e Fundit