31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Policia bëhet me pajisje për luftimin e krimeve kibernetike

Policia e KosovesPolicia e Kosovës, respektivisht Sektori për Hetimin e Krimit Kibernetik, ka qenë pjesë e një projekti të përbashkët të Bashkimit Evropian dhe Këshillit të Evropës në kuadër të CyberCrime@IPA1 i cili ka të bëjë me bashkëpunimin rajonal kundër krimit kibernetik i dedikuar për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe Turqinë.

Pas përfundimit të projektit, Këshilli i Evropës ka vendosur që të ndajë në formë donacioni një komplet me pajisje i quajtur “Grab Box”.

Nga një komplet i pajisjeve është ndarë për vendet pjesëmarrëse të projektit i cili do të përdoret nga Sektori për Hetimin e Krimit Kibernetik.

Këto pajisje janë të nevojshme për kryerjen e detyrave në mënyrë profesionale kurdo që kërkohet, në këtë rast do të lehtësojë punën e zyrtarëve të Sektorit për Hetimin e Krimeve Kibernetike.

Më Shumë

VIDEO | Robert Berisha ndan momente intime me partneren gjatë pushimeve

Robert Berisha dhe partnerja e tij Laureta kanë qenë shpesh në qendër të medieve rozë që kur bënë lidhjen e tyre publike. Ata shpesh...

Blero dhe Afrona me thumba dhe kundërpërgjigje për njëri-tjetrin?

Këngëtari Blero dhe modelja e njohur Afrona Dika, muaj më parë përfunduan në titujt e shumë prej mediave rozë. Kjo pasi thuhet se ish-çifti i...

Lajmet e Fundit