28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Policia dënon 530 qytetarë, nuk respektuan masat kundër COVID-19

Në 24 orët e fundit Policia ka dënuar 530 qytetarë për shkak se nuk kanë respektuar masa anticovid.

Policia po ashtu bën të ditur e ka shqiptuar edhe 1005 tiketa trafiku për qytetarët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Brenda 24 orëve të fundit, kanë ndodhur edhe 64 aksidente trafiku, një me fatalitet, 26 me persona të lënduar kurse 37 me dëme materiale.

Në njoftimin e bërë nga Policia thuhet se janë arrestuar edhe 19 persona, 13 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse 4 në vuajtje të dënimit.

Më Shumë

Një viktimë dhe 930 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit një person ka humbur jetën nga COVID-19. Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 930 raste të...

Ka filluar Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, ku po marrin pjesë studentë nga 40 shtete të botës

Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren, sot  ka filluar edicioni i parë i Shkollës Verore Ndërkombëtare, e cila bashkëorganizohet me ITP-Prizren dhe DokuFest. Në...

Lajmet e Fundit