15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Policia e Kosovës arrestoi 25 persona për 24 orë

Policia e Kosovës për 24 orë ka arrestuar 25 persona, 13 janë në mbajtje dhe dy persona janë në vuajte të dënimit.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, 13 aksidente kanë ndodhur me përsona të lënduar dhe 29 të tjera me dëme materiale.

Ndërkaq, policia ka shqiptuar 1191 tiketa trafiku, ndërsa sa i përket Ligjit të Pandemisë COVID-19, policia ka shqiptuar 1073 tiketa.

Më Shumë

Zjarr i madh në një fabrikë kimike në Itali, alarm për përhapjen e mundshme të tymit toksik

Një zjarr i madh në një fabrikë kimike në periferi të qytetit verior të Novara, Itali, ka shkaktuar një alarm për përhapjen e mundshme...

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas IHK-së, temperaturat do të pësojnë ulje...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit