16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Promovohet libri “Fotografitë që pavdekësuan Prizrenin”

Libri ” Fotografitë që pavdekësuan Prizrenin” i autorit Salajdin Krasniqi u promovua mbrëmë në Prizren .

Libri është vlerësuar lartë.

Redaktori Dr. Nexhat Çoçaj tha se libri ” Fotografitë që pavdekësuan Prizrenin” është një thesar për Prizrenin dhe me gjerë.

“Ky libër është një thesar sepse brenda përmban fotografi të monumenteve që mburret Prizreni dhe hapësira shqiptare”, tha Çoçaj.

Për librin ka folur edhe recensenti Dr. Parim Kosova.

Ai tha se autori i librit, Salajdin Krasniqi përmes fotografive ka arritur të pasqyrojë në kënde të ndryshme monumente dhe personalitete të historisë së Prizrenit.

Libri është botuar nga Shoqata për Kulturë dhe Art “ Fidani” në Prizren./PrizrenPress.com/


 

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

‘Jam mbrojtë nga kufomat e vrara, s’më vjen turp me tregu’ – Nijazi Kryeziu flet për masakrën e Dubravës

Janë bërë 25 vjet nga masakra e burgut të Dubravës. Në këtë masakër forcat paramilitare serbe kanë vrarë 160 të burgosur shqiptarë dhe kanë...

Agron Llakaj humb bashkëshorten, fjalët e ndjera të aktorit: Sëmundja e pabesë na e mbylli perden e jetës!

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e tij, Konstandinën, si pasojë e një sëmundje. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale,...

Lajmet e Fundit