3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Policia zbulon 19 sirianë në një automjet, arratiset shoferi që po i kontrabandonte

Një person është arratisur, pasi Policia i është vënë në ndjekje në autostradën “Ibrahim Rugova”, të mërkurën në afërsi të Prizrenit.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë, në automjetin (kombi) e tij, pas ikjes së shoferit, janë gjetur 19 migrantë sirianë.

Vepra është cilësuar “kontrabandim me migrantë”

“Personi i panjohur i cili ngiste me shpejtësi të madhe automjetin e markës kombi, në autostradën “Ibrahim Rugova”, në ndjekje të Policisë ka hyrë në oborrin privat në fshatin Vlashnje dhe është arratisur në drejtim të panjohur. Në automjetin e braktisur janë gjetur 19 persona, shtetas sirianë, të cilët kishin hyrë ilegalisht në Kosovë. Automjeti është sekuestruar, ndërsa me migrantët do të merret njësiti përkatës i migrimit.

Më Shumë

Kërcënohet me vdekje prokurori në SHBA që po e heton Donald Trumpin

Byroja Federale e Hetimit dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po hetojnë në lidhje me një kërcënim me vdekje dërguar Prokurorit të Distriktit...

Prizreni ngrohet përnjëmend nga dielli (VIDEO)

Arbana së shpejti pritet të bëhet burim i nxehtësisë për Prizrenin.   Në 10 hektarë tokë, do të shtrihet projekti për ngrohtoren e qytetit financuar nga...

Lajmet e Fundit