5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Prej Dragashit në Prishtinë, agjenda e Kurtit sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nga ora 10:00 sot do të jetë në Dragash nga ku do të merr pjesë në hapjen solemne të panairit të produkteve vendore në këtë komunë.

Ky panair organizohet nga Expo-Sharri, ku do të promovohen produktet vendore të kësaj ane.

Më pas, Kurti do të kthehet në Prishtinë ku do të merr pjesë në manifestimin tradicional informativo-kulturor, në kuadër të Muajit Ndërkombëtar të Luftës Kundër Kancerit të Gjirit.

Ky manifestim ka moton “Zbulimi i Hershëm – Mbijetesë” dhe do të mbahet nga ora 12:00 në Teatrin Kombëtar të Prishtinës.

Agjenda e tij është bërë e ditur nga zyra për informim e kryeministrit.

Më Shumë

Ballkani e mbyll stinorin vjeshtor me fitore të thellë ndaj Gjilanit

Ballkani ka shënuar fitore të thellë ndaj Gjilanit, me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës. Golin e parë në...

Dyqind mijë dollarë në muaj nuk sjellin lumturi në fytyrën e Kim Kardashianit – 42 vjeçarja shihet e mërzitur pas finalizimit të divorcit me...

Kim Kardashian dukej e tensionuar të hënën pasdite teksa mbërriti në atë që dukej si një konferencë familjare pas përfundimit të divorcit të saj...

Lajmet e Fundit