7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Premtojnë opozitë të fuqishëm në Prizren

vv konfrencKryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren, Arbër Rexhaj, vitin 2013-të e ka vlerësuar pjesërisht të suksesshëm. Ai ka pranuar se rezultati i zgjedhjeve të 3 nëntorit nuk ka qenë i mirë për Vetëvendosjen në Prizren.

“ Rezultati i zgjedhjeve ka qenë i dobët”, ka thënë Rexhaj.
Ai premtoi se Vetëvendosje! do të jetë zëri i fuqishëm në Kuvendin Komunal të Prizrenit.

“Si opozitë në Legjislativ do të jemi mjaft konstruktiv dhe zëri i fuqishëm për të demaskuar çdo të keqe që i dëmton interesat e Komunës dhe qytetarëve”.
Këshilltarja e Asamblesë Komunale, Drita Millaku,tregoi se angazhimet e para të asamblistëve të VV-së do të janë luftimi i dukurive negative në sektorin e arsimit si dhe keqpërdorimet me pronën publike.

Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, premtoi vitin e ardhshëm do të ristrukturohet.

“ Vitin e ardhshëm ne do të ristrukturohemi si parti dhe besojmë në shtrirje më të gjerë në Prizren”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Bashkimi, i pamposhtur në Liga Unike Femrat

Bashkimi ka shënuar fitoren e pestë në pesë ndeshje të Liga Unike Femrat. Skuadra prizrenase që së fundi fitoi Kupën e Kosovës shënoi fitore ndaj...

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Dy avokatët Gent dhe Blend Gjini, që përfaqësojnë shoferin që ka aksidentuar Hajrush Behlulin, kanë bërë një deklaratë për Telegrafin duke thënë se konfiskimi...

Lajmet e Fundit