29.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Kabashi: AAK-LDD, do ta luftojnë korrupsionin

kb landovicKandidati i koalicionit AAK-LDD Lulëzim Kabashi, në kuadër të fushatës zgjedhore është takuar me banorët e fshatit Landovicë “ Gani Çavdërbasha “ në Prizren. Në të dy tubimet, Kabashi ka shpalosur programin e tij qeverisës për zgjedhjet e 3 nëntorit.

“Programi ynë ka për qëllim zhvillimin ekonomik të vendit, përmes të cilit do të krijojmë vende të reja të punës”, tha Kabashi . Ai ka përsëritur se në programin e tij parashihet që brenda katër vitesh secila familje të ketë nga një anëtar të punësuar. “Në platformën e time qeverisëse parashihen edhe investimet dhe subvencionimet në sektorin e bujqësisë”.

Edhe në lagjen “Gani Çavdërbasha “, Kabashi premtoi se nëse do të fitojë, Prizrenin e pret një ndryshim i madh.

Ai tha se qeverisja e koalicionit AAK-LDD, nuk do të jetë qeverisje e korruptuar.

Ndërkaq, Fatmir Kastrati, para anëtarëve dhe simpatizantëve të AAK-së dhe LDD-së të lagjes “ Gani Çavdërbasha “ tha se Prizreni kërkon ndryshime dhe mirëqeverisje.

“Këto ndryshime dhe qeverisja e mirë do të ndodhë vetëm me menaxhimin e Komunës nga kryetari i ardhshëm i Prizrenit Lulzim Kabashi”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Urimi i Totajt për festën e Bajramit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, u ka uruar besimtarëve të fesë islame festën e Kurban Bajramit. Ai ka dëshiruar që kjo ditë të sjellë paqe,...

95 vite më parë lindi revolucionari argjentinas Ernesto Che Guevara

Sot 95 vite më parë ka lindur revolucionisti dhe autori argjentinas Ernesto (Che) Guevara,  një figurë mjaft e njohur e shekullit XX-të, shkruan KultPlus. Ernesto...

Lajmet e Fundit